Kilise Liderleri Kudüs’teki Tarikatı’nı Kapattı

Kilise Liderleri Kudüs’teki Tarikatı’nı Kapattı
Şubat 25 20:28 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Kudüs’teki kilise liderleri, Kutsal Topraklar’daki Hıristiyanlara benzeri görülmemiş bir saldırı yapıldığını; İsrail vergi politikası ve arazi kamulaştırma yasasını protesto etmek için Pazar günü Kutsal Kitap Tarikatı’nı kapattı.

Roman Katolik, Rum Ortodoks ve Ermeni kilise liderleri, hac ziyaretçileri için popüler bir durak olan ve birçok Hıristiyan’ın İsa’nın çarmıha gerildiği ve gömüldüğüne inandığı kutsal alanın bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacağını söyledi.

Protesto hareketinden sonra, İsrail kabinesi Pazar günü planlanan düşüncelerini, Kudüs’te arsasını kamulaştırmasına izin veren tasarıyı bir hafta erteledi.

Kiliseler, şehirde önemli mülk sahipleri böyle bir yasanın dini kurumların işletme masraflarını karşılamaya yardımcı olan kiliseye ait araziler için alıcı bulmalarını zorlaştıracağını söylediler.

Kudüs Patriği III. Theophilos , Custos’u Francesco Patton ve Ermeni Nourhan Manougian tarafından yapılan açıklamada “Bu onaylanmışsa, kiliselerin topraklarının kamulaştırılmasını mümkün kılacaktır” dedi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: