KUDA KİTAP Tarafından Yayınlanan Üç Büyük Eser, Seçkin Mağazalarda

KUDA KİTAP Tarafından Yayınlanan Üç Büyük Eser, Seçkin Mağazalarda
Haziran 11 20:47 2019

 

KUDA KİTAP, yayınladığı ilk eserlerle okurlarıyla buluştu.

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve titiz çalışmalar sonucunda yayınlanan üç kitap, seçkin mağazalarda satışa sunuldu.

KUDA KİTAP ayrıcalığıyla yayınlanan eserler, daha çok okura ulaşması amacıyla son derece makul fiyatlarla raflarda.

Molla Ömer kitabına 11 TL,

Taliban Müdafaası (Akaid, Usul Risalesi) kitabına 11 TL ve

Talibanla Geçen Hayatım kitabına 15 TL karşılığında sahip olabilirsiniz.

Muhammed Önder tarafından kaleme alınan ‘Molla Ömer’ adlı bu kitapta şu sözlerin sahibine ait biyografiyi okuyacaksınız:

“Ey Müslümanlar. Biliniz ki Hak ile batıl mukaddder, kaçınılmaz bir çarpışma için karşılaştıklarında Allah Azze ve Celle’nin Sünneti, askerlerine ve evliyasına zafer vermektir. Allah, tağut Firavun’a karşı Peygamberi Musa’ya aleyhisselam ve mazlum halkına da zafer verdi. Bedir ve Ahzab savaşlarında Kureyş’e karşı Muhammed Mustafa’ya sallallahu aleyhi ve sellem zafer verdi. Tağut Tatarlara karşı Muzaffer Kutuz liderliğindeki hak ehli Müslümanlara zafer verdi. Ve işte bugün biz de tüm dünyanın süper gücüne –onların kafirlerine ve münafıklarına- karşı olan mukadder savaşımızdayız. İnşaallah İslam’ın zaferini ortaya çıkaracak belirleyici günler içinde yaşıyoruz.

Muhakkak ki tüm dünyaya ilanımız, inşaallah boyun eğmeyeceğimiz ve yumuşak olmayacağımızdır. Ve El Bari olan Allah’ın izniyle iki güzelden biri olan zafer yada şehadeti elde edene kadar sebatkar kalacağız. O halde sevinin ey İslam Ehli, ve bilin ki İslam’ın dolunayı ufukta görünmüş bulunmakta ve meselelerin yoğunlaşması Kaviy ve Aziz olan Allah’tan bir imdat ve zafere doğru geliyor.”

Taliban kurucu liderlerinden ve eski Taliban Büyükelçisi Molla Abdul Selam Zaif tarafından kaleme alınan Talibanla Geçen Hayatım adlı kitabı okuyanlar, asrımızın en büyük olaylarına tanıklık etmiş Molla Abdul Selam Zaif’in hayat hikayesini kendi ağzından dinlemiş olacak. Kitap, aynı zamanda Taliban Hareketinin bir kurucu liderine ait tek eser olma özelliğini taşıyor.

Molla Abdul Selam Zaif, Afganistan’ın genel durumu ve kısa tarihinden, Sovyetler Birliğinin işgal süreci ve Afgan halkının bu işgalde uğradığı mağduriyetlerden, Sovyetler Birliğine ve yerel müttefiki Komünist hükumete karşı yürütülen cihaddan, işgal sonrası Afganistan’daki kaos ortamı ve iç savaştan, Taliban Hareketinin kuruluşu ve Afganistan’da hükumet oluşundan, İslam Emirliğinde aldığı farklı görevlerden ve büyükelçilik günlerinden, Usame Bin Ladin ve 11 Eylül olaylarından, Pakistan ve Guantanamo’daki tutukluluk günlerinden ve dahi Afganistan’ın bugününden ayrı başlıklar altında söz ettiği kitabını derin tecrübe birikimiyle yaptığı yorumlarla büyük bir esere dönüştürmüş.

Ve

Ebu Katade El Filistini’nin Cu’net’ul Mutayyibin ve Kıble Ehli Ve Tevilciler adlı iki büyük eserinin bir arada basılmış hali olan ‘Taliban Müdafaası (Akaid, Usul Risalesi)’ adlı eserde Taliban, Hamas ve İhvan-ı Müslimin gibi grupların yanı sıra Ehli Sünnet dışı fırkaları tekfir eden anlayışa karşı özelde Taliban üzerinden yürütülen müdafaa ile tekfir usulü ve Ehli Sünnet itikadı ortaya koyuluyor.

Bu üç büyük esere Selam Kitap, Benli Kitap, Kitap Yurdu ve diğer seçkin mağazalardan ulaşabilirsiniz.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: