Kuzey Halep Konseyi Kimlik Kartı Vermeye Başladı

Kuzey Halep Konseyi Kimlik Kartı Vermeye Başladı
Mayıs 16 12:14 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Yerel kuzey Halep konseyi bölge sakinleri arasında ayrım yapmaksızın tüm askeri personel ve siviller dağıtılacak kimlik kartlarının çıkarılmasına başladı.

El Bab kentindeki yerel meclisin yaptığı toplantıda bir diyalog semineri düzenlendi. Kimlik kartlarının artılarını ve eksilerini tartışmak üzere görüşmeler yapıldı.

Belediye başkanı Cemal Othman el-Bab ve kırsalındaki tüm sakinlere kişisel kartlar vermeye başladıklarını belirtti.

Bu adımın, Kuzey ve Doğu kırsalındaki tüm konseylerde uygulanacağını sistemin her bölgede tanınan bir sunucuyla ilişkilendirileceğini ve böylece herkesin belirli bir konseyden bir kart alabileceğine ve başka bir kimlik çıkaramayacağına işaret edildi.

Afrin sakinlerine hem asıl hem de yerinden edilenlere verilen kartlar için sadece geçici ve bilgi verici olacak kısa bir süre için “Fırat Kalkanı” alanlarında kişisel kartlar verilecek.

Öte yandan, Konseyde Sivil Statü Dairesi Başkanı Abdul Razzak  bu kartların verilmesinin amacının, vatandaşların gerçekleştireceği tüm işlemler için meseleleri kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

El Bab, Azez ve Cerabulus Konseylerinden başlayarak, mülkiyet ilişkilerinde, taşıtların tescilinde ve diğer işlemlerde kullanılacak.

Suriyeli kimliklerinin askıya alınmasının diğer nedenlerine gelince, sahteciliğin yayılması ve kimliklerin doğrulanması için bir veri tabanının olmaması sonucunda alternatif çözümler aramanın gerekli olduğu vurgulandı.

Halep’in kuzey ve doğusundaki yüzlerce insanın geçtiğimiz yıllarda yakılma veya zarar görmesi nedeniyle kimlik kartlarının bulunmadığı, ki bu da birçoğunun kişisel kartlarını özgürlüğe kavuşturulmuş bölgelerde çalışmak üzere tahrif etmesine neden olmuştu.

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: