Milli Marş Okunurken Ayağa Kalkmayan Üst Düzey Yargıçlar Tutuklandı

Milli Marş Okunurken Ayağa Kalkmayan Üst Düzey Yargıçlar Tutuklandı
Haziran 04 06:19 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suudi Arabistan’lı makamlar, Cevf Bölgesinde düzenlenen bir Ramazan etkinliği programında milli marş okunurken ayağa kalkmayan ünlü iki hakimin tutuklanmasına karar verdi.

Suudi Arabistan’daki 13 Bölgeden biri olan El Cevf’te düzenlenen Ramazan programında milli marş okunurken Ahmed El Şafak ve Ali Bin Nayif El Zeyd, diğerlerinin aksine ayağa kalkmadı.

Suudi Yetkililer, İnfaz Mahkemeleri Başkanı Ahmed El Şafak ve Genel Mahkemeler Başkanı Ali Bin Nayif El Zeyd’i tutukladı.

Suudi Arabistan, teamüllere aykırı atanan Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın göreve gelmesinden bu yana köklü reformlara sahne oluyor.

Uluslararası bazı askeri kaynaklar 21 Nisan’daki darbe girişiminde Prens Muhammed Bin Selman’ın öldüğünü iddia ediyor.

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, ülkedeki üst düzey yetkili ve bakanları yenileriyle değiştirdi.

Suudi Arabistan’da Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanı Ali bin Nasır el-Gafis görevden alındı, birçok yeni bakan yardımcısı ve üst düzey yetkili atandı.

Resmi haber ajansı SPA’da yayımlanan Kraliyet Divanı kararnamelerine göre, Kral Selman bin Abdulaziz Al Suud, Çalışma ve Sosyal Kalkınma Bakanı Gafis’in görevden alınmasına, Kültür ve Enformasyon Bakanlığının iki ayrı bakanlığa ayrılmasına, ‘Mekke ve Kutsal Mekanlar Kraliyet Kurulu’ oluşturulmasına karar verdi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: