‘Piskoposların Çoğu Eşcinsel’

‘Piskoposların Çoğu Eşcinsel’
Ocak 11 12:20 2019

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Filipinler cumhurbaşkanı, ülkesinin piskoposlarının “….. çocukları” ve “çoğu eşcinsel” dedi.

Cumhurbaşkanı Rodrigo Duterte, Katolik çoğunluk nüfusa sahip ülkesinde piskoposları “kancıkların oğulları” olarak adlandırdı, kendisini uyuşturucu savaşı nedeniyle eleştiren kiliseye saldırısını yeniledi.

2016 yılının ortalarında göreve geldiğinde uyuşturucuya karşı savaş başlatan Duterte oldukça popüler olmaya devam ediyor, ancak binlerce kişinin öldürüldüğü kampanyayla ilgili şüpheleri artıyor.

Duterte, başkent Manila’nın kuzeyinde bir okul için çığır açan bir tören sırasında yaptığı konuşmada, “Sadece piskoposların …. çocukları olduğunu söyleyebilirim, kahretsin. Bu doğru” dedi.

“Çoğu eşcinsel, açık olarak dışarı çıkmalı, bekarlığı iptal etmeli ve erkek arkadaş edinmelerine izin vermelidir” dedi.

Düzenli bir kiliseye gitmeyen Duterte, cumhurbaşkanlığının başında çocukken bir rahip tarafından cinsel tacize uğradığını söyledi.

Roma Katolik Kilisesi, Filipinler’de bildirilen önemli bir vaka olmamasına rağmen, dünyanın çeşitli yerlerinde cinsel taciz skandallarıyla karşı karşıya.

Daha önceki konuşmalarda, Duterte Kutsal Üçleme’nin doktrinini aptallık olarak nitelendirdi.

Piskopos Lucas, Reuters haber ajansına, “Diğerlerinin saygısızlıklarına ve duyarsızlıklarına karşı daha duyarlı olmak zorundayız” dedi.

Duterte’nin uyuşturucuyla savaş operasyonlarında yaklaşık 5.000 kişi hayatını kaybetti.

Polis, cinayetlerde uyuşturucu sattığını ve uyuşturucu kullananların ve kullanıcıların çatışmalarda öldürüldüğünü ve polisin kendini savunma eyleminde bulunduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti.

Filipinler’deki 100 milyondan fazla insanın yaklaşık yüzde 80’i Roma Katoliğidir.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: