Prens Selman’ın Dost Ülkeler Ziyareti Sona Erdi

Prens Selman’ın Dost Ülkeler Ziyareti Sona Erdi
Nisan 13 10:08 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suudi Prens Muhammed bin Selman birkaç haftalık dost ülkeler, ABD, İngiltere, Fransa ve İspanya ziyaretlerinin ardından Riyad’a döndü.

Prens, ülke liderleri ile bir araya gelerek, aralarındaki yatırım ilişkilerini güçlendirmek ve farklı sektörler aracılığıyla Suudi Arabistan ekonomisini büyütmek için çok sayıda anlaşma imzaladı.

Turunun son ayağında Prens Muhammed bin Selman, İspanya Kralı VI. Felipe  ile bir araya geldi. Fransa’da ise Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile tanıştı ve ABD’de Başkan Donald Trump ve ülkedeki diğer üst düzey yetkililerle toplantılar gerçekleştirdi.

Prens yapmış olduğu dost ülkeler ziyaretinde milyarlarca dolarlık anlaşmalar ve bağışlarda bulundu.

Suudi Prens Muhammed bin Salman ve Suudi Arabistan ABD Büyükelçisi Prens Khalid bin Salman, Teksas’ta eski ABD Başkanı George H W Bush’u da ziyaret etti.

Baba Bush, “iki ulus arasındaki uzun süredir devam eden dostluğu kutlamak için harika bir fırsat” olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, eski ABD Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Jim Baker’in de 43. Başkanın [George W. Bush] ziyaretinde hazır bulunduğu belirtildi.

11 Ocak 2002 tarihinde Küba’daki Amerikan üssü Guantanamo’da hapishane açan Bush, buradaki binlerce Müslümana yapılan insanlık dışı işkencelerden sorumlu tutuluyor.

___________

İlgili Haber

Suud Prens, Afganistan Ve Irak’ı İşgal Eden Bush’ları Ziyaret Etti

Prens TIME Dergisine ‘Gerçek İslamı’ Anlattı

Prens: Dünyayı Yöneten Hukukun Üstünlüğüne İnanıyorum

Veliaht Prens, İngiltere’de Başpiskopos İle Görüşmelerde Bulundu

Suudi Prens İngiltere’de: “Gelin İslam’ı Birlikte Modernize Edelim”

 

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: