Rejim: Aynı Pozisyonumuzu IŞİD Ve ABD Art Arda Vurdu; ABD: Saldırıdan Haberimiz Yok

Rejim: Aynı Pozisyonumuzu IŞİD Ve ABD Art Arda Vurdu; ABD: Saldırıdan Haberimiz Yok
Mayıs 24 10:51 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suriye Devlet Televizyonu, Amerika Birleşik Devletleri ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçlerinin Perşembe sabahı Suriye’nin doğusunda yer alan pozisyonlarını vurduğunu açıkladı.

ABD’li makamlar ise saldırıdan haberleri olmadığını belirterek Esed Rejiminin iddialarını yalanladı.

ABD öncülüğündeki Koalisyon ülkede halen varlık gösteren IŞİD pozisyonlarına yönelik hava saldırılarını yeniden başlattı. IŞİD, geniş topraklarını kaybetse de çöldeki birkaç alanı elinde bulunduruyor.

Suriye Resmi Haber Ajansı SANA: “Elbu Kemal ile Humeyma arasındaki bazı askeri sitelerimiz bu sabah şafak vaktinde ABD Koalisyon jetlerince düzenlenen saldırıları ortaya çıkardı.”

SANA, saldırılarda sadece maddi hasar oluştuğunu ve aynı noktaya 24 saat içinde IŞİD’in de saldırı düzenlediğini duyurdu.

Esed Rejiminin yakın müttefiki Lübnan Hizbullahı tarafından yürütülen bir medya kuruluşu saldırının Fırat’ın batısındaki Irak sınırına 100 km mesafede yer alan enerji dolum merkezini hedef aldığını aktardı.

ABD Merkez Komutanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Bill Urban, ‘elimizde ABD öncülüğündeki Koalisyonun Suriye Rejim destekçilerinden herhangi bir hedefi ya da onlara ait kuvvetleri vurduğuna dair operasyon raporu bulunmuyor’ dedi.

Bir diğer Pentagon Sözcüsü ‘söz konusu haberleri doğrulayacak bir bilgiye sahip değiliz’ şeklinde açıklama yaptı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: