‘Rus S-300 Sistemi ABD F-22 Jetlerini Tespit Edebilir’

‘Rus S-300 Sistemi ABD F-22 Jetlerini Tespit Edebilir’
Ekim 09 10:56 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Rus S-300’lerinin Suriye’ye ulaştırılması, ABD Hava Kuvvetleri’nin F-22 gizli uçaklarının ülkenin hava savunmaları tarafından vurulması için kullanabileceği konusunda spekülasyona yol açtı.

Bu arada Washington, İsrail’e daha çok F-35 tedarik etme sözü verdi. Fakat 5. nesil uçaklar Rus hava savunma sistemini atlatabilecek mi?

Pentagon F-22 ve F-16CJ Viper’lerini ABD’nin saldırılarının başlangıcında kullanmaya hazır oldukları gibi Suriye’nin hava savunmalarını atlatmak veya yok etmek için de kullanabileceğini öne sürüyordu.

2014’te Suriye ve Irak’taki hava saldırılarının bir sonucu olarak, Rus hava savunma sisteminin teslim edilmesinden sonra ABD’nin “bu tür taktiklere geri dönmek zorunda kalabileceğini” savundu.

Savunma gözlemcileri, ABD Hava Kuvvetleri’nin, S-300’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için F-22’yi, özellikle atlatma ve yok etmek için özel olarak bu fırsatı değerlendirmek istediğinde şüphe yok.

Rus uzmanlar S-300 Sisteminin ABD F-22 Jetlerini tespit edebileceğini iddia ederken iki rakip devletin silah denemelerinde ne kadar Müslümanın katledileceği ise bilinmiyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: