Sahab Medya’dan Doğu Guta İçin Çağrı

Sahab Medya’dan Doğu Guta İçin Çağrı
Şubat 26 07:01 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Rusya-İran-Suriye Rejimi ortaklığıyla yürütülen Doğu Guta’ya yönelik şiddetli hava saldırıları devam ederken El Kaide merkez komutanlığına bağlı Sahab Medya tarafından yayınlanan El Nefir Bülteni, yeni sayısında Doğu Guta’yı ele aldı.

El Nefir Bülteni, Suriyeli Sünni gruplar arasında yaşanan çatışmaların sonlandırılması gerektiğine vurgu yaparken Guta’ya kayıtsız kalınmaması gerektiğinin altını çizdi.

Savaşı gayri-Müslimlerin ülkelerine taşıma çağrısını da içeren Bülten, Ensar Medya tarafından Türkçeleştirildi:

”Safları sıkılaştırma, çabalarımızı birleştirme ve kafirlere kendi evlerinde verilecek cevapları koordine etme zamanının geldiğinin farkında olmak, İslami çalışmalarla bağlantılı tanzimlere, kurumlara ve gruplara vaciptir. Bugün Guta yarın ise Riyad ve Ribat. Mücahidlerin kalpleri ve elleri ise dine hizmet etmek, mustazafları savunmak ve saldırganların kurnazlıklarına gereken cevabı vermek konusunda birlik yapmaya işbirliğine oldukça açık ve geniş.

Hakikate bakılacak olunursa Ceza Gününde kendisinden sorumlu tutulacak her kurşun düşmanı öldürmeye yönelik değildir, her söz Müslümanların birliğine bir çağrı, Cihad’a bir teşvik değildir.

Ey Müslüman Mücahid! Müslümanların zulümlerden ve baskılardan yaralanmalarının sebebine karşı dikkatli ol. Sen ki onları savunup aralarındaki mustazaflara Nusret olmak adına bu Cihad’a katıldın.

Ve siz ey Şam’ın Mücahidleri! Aralarınızdaki ihtilafları unutup bir tarafa atın. Durum kritik ve Ümmet seyrediyor. Öyleyse onlara örnek olun! Guta’daki ehlinizi yüzüstü bırakmayın. Topluca ve ferd olarak kalkın, eğer siz Allah’a (Allah’ın dinine) yardım ederseniz O da size yardım eder.

Ey mustazafların yardımcısı Allah’ım, Mücahidlerin saflarını birleştir, onları koru, onlara katından bir yardım gönder. Ey zorbaların kahredicisi Allah’ım, kafirleri yerle bir et, onların birliklerini parçala.”

_________________

El Nefir Bülteninin Önceki Sayılarına Buradan Ulaşabilirsiniz

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: