Salih Muslim, Çekya’da Hakim Karşısına Çıkıyor

Salih Muslim, Çekya’da Hakim Karşısına Çıkıyor
Şubat 26 06:23 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bekir Bozdağ, PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eş başkanı Salih Muslim’in bugün Çekya’da hakim karşısına çıkacağını söyledi.

Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, PKK’nın Suriye kolu PYD’nin liderlerinden Salih Muslim’in bugün Çekya’da yargı önüne çıkarılacağını kaydetti.

Bekir Bozdağ ‘Türkiye olarak talebimiz, terör örgütünün yöneticisi, elebaşı olan ve halen Türkiye’ye karşı terör faaliyetleri içerisinde bulunan Salih Muslim’in, aramızdaki hukuk gereği Türkiye’ye iade edilmesinin sağlanmasıdır’ şeklinde konuştu.

Öte yandan Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatına da değinen Bekir Bozdağ, ‘Özel harekatın gitmesi, yaklaşan yeni mücadele için bir hazırlıktır. Bizim gönderdiğimiz özel harekatımız ve diğer görevlilerin tamamı, sadece sivilleri korumak ve harekatı başarıyla sonuçlandırmak için oradadırlar’ dedi.

Hava harekatında herhangi bir sorun olmadığını belirten Bozdağ, ‘ihtiyaç duyduğunda, gerektiğinde hava harekatı yapılmaktadır. Hava sahasının uçuşa kapatılması diye herhangi bir şey söz konusu değildir’ diye ekledi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: