Şehit Kuran Hafızının Babasının Elini Bırakmadığı Mucizevi Görüntü Yayınlandı

Şehit Kuran Hafızının Babasının Elini Bırakmadığı Mucizevi Görüntü Yayınlandı
Nisan 08 12:45 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri ABD ve müttefiki Afgan Milli Ordusu tarafından geçtiğimiz günlerde hedef alınan bir İslam Enstitüsünde çoğu çocuk en az 150 kişi şehit edilmişti.

ABD’nin Kuran Hafızı Çocukları hedef alan saldırısı uluslararası toplumun gündemine girmese de olaya ilişkin bilgiler, Müslüman kitleler arasında hızla yayıldı.

En az 100 çocuk ve ilim adamlarıyla çocuklarının mezuniyet törenine katılan velilerin hedef alındığı saldırıda en az 150 kişi şehit oldu.

Şehit Kuran Hafızlarından birinin cenazesinde yaşanan ve amatör kameralar tarafından canlı kaydedilen bir olay, Abdullah Azzam’ın ‘Afgan Cihadında Rahman’ın Ayetleri’ adlı ünlü kitabını hatırlattı.

ABD’nin hedef aldığı mezuniyet töreninde hafızlık diploması alan çocuklardan birisi

Mucizevi olay, Kuran Hafızı oğlunun cesedini süsleyerek defnetmeye hazırlanan babanın, şehit oğlunun elini son bir defa tuttuktan sonra bırakmak istediği anda yaşandı.

Oğlunun elini tuttuktan sonra bırakmak isteyen baba, şehit oğlunun kendisini bırakmadığını görünce hıçkırıklara boğularak tekbir getirdi.

Olaya şahit olan diğer yerel vatandaşların da tekbir getirerek ağlamaya başladığı görüldü.

Şehit Kuran Hafızının babasının elini bırakmadığını gösteren görüntüleri değerlendiren uzmanlar Kuran ayetlerini referans gösterdi:

“Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bilmezsiniz.” [Bakara 154]

“Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Aksine onlar diri olup Rableri katında rızıklandırılmaktadırlar. Allah’ın lütfundan kendilerine vermiş olduklarıyla sevinç içindedirler ve arkalarından henüz onlara kavuşmamış olanları, kendilerine bir korku olmayacağını ve üzülmeyeceklerini müjdelerler.” [Ali İmran 169-170]

ABD’nin Afganistan İşgali

Amerika Birleşik Devletleri ABD öncülüğündeki NATO güçleri 2001 yılında Afganistan’ı işgal ederek ülkede İslami kurallara göre yönetim kuran İslam Emirliği Taliban Hareketini alaşağı etmişti.

Amerikan askerleri başta olmak üzere yabancı işgalcilerin sivil katliamlarının yanı sıra işkence ve tecavüz vakalarına ait yüzlerce rapor kayıtlı.

Tamamına yakını Amerikalı sermaye sahiplerine ait yada müttefiki yerel unsurlar tarafından basılan yayın organları ise Afganistan, Irak, Yemen, Suriye ve Somali gibi ülkelerde topraklarını koruyan direnişçileri ‘terörist’ olarak niteliyor.

Söz konusu tanımlama, sivil halkı da içine alan saldırıların sorgulanmaması için etkili bir yöntem olarak değerlendiriliyor.

Şehit Kuran Hafızının babasının elini bırakmadığı o anları gösteren video, sosyal medya aracılığıyla paylaşıldı:

________________

İlgili Haber:

Ebu Maria El Kahtani’den Afganistan’da Vurulan Hafızlar Hakkında Açıklama

Makdisi’den Afganistan’da Vurulan Hafızlar Hakkında Açıklama

Taliban’dan Öldürülen Kuran Hafızlarıyla İlgili Duygusal Çalışma -VİDEO-

ABD, Afganistan’da İslami Eğitim Enstitüsünü Vurdu

ABD’nin Oluşturduğu Yeni Sınıf: İnsan Haklarından Mahrum Teröristler

Direniş Örgütleri ve/veya Halk Direnişi

Bin Ladin’i Yakalama Timi Başkanı: Müslümanlar Bizi İstemiyor

Amerika 11 Eylül’den Önce Ne Yapardı ?

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: