Şii Din Adamı: Nusra ve IŞİD Müslüman Değil; Trump’la Nefretimiz Aynı

Şii Din Adamı: Nusra ve IŞİD Müslüman Değil; Trump’la Nefretimiz Aynı
Aralık 06 17:22 2016

Asya’nın Sesi / Haber Merkezi

Lübnanlı Şii din adamı Muhammed El Hac Hasan, El Cedid Televizyonunun sunduğu bir programa kaıldı. Nusret Cephesi ve IŞİD’in Müslüman olmadığını söyleyen Şii din adamı, Amerikan bayrağını öptüğü oturumda Trump’ı takdir ediyorum dedi.

Televizyon sunucusunun ‘İslam’dan nefret eden biri hakkında ne düşünüyorsun’ şeklindeki ısrarlı sorusuna cevap veren Şii Hac Hasan, ‘bu, onunla Allah arasındadır’ demekle yetindi. ‘Peki İslam’dan ve Müslümanlardan nefret eden Trump’ı destekliyor musun’ diye soran TV sunucusuna ‘Trump benim nefret ettiğim kişilerin aynısından nefret ediyor’ şeklinde verdiği cevapla hayret uyandırdı.

Program sunucusunun ‘Trump’ın mitingine katılarak ona el salladığın için utanmıyor musun?’ sorusu ise Şii din adamında ‘sadece bu değil, onu tekrar alkışlıyorum’ ifadeleriyle karşılık buldu.

Müslümanların Batı dünyasında el, ayak kesen birileri olarak göründüğü sürece Trump ve benzerlerinin İslam’a ve Müslümanlara karşı benzer tutum sergilemekte haklı olduğunu savunan Şii din adamı, Trump’a Nusret Cephesi ve IŞİD gibilerinin Müslüman olmadığının anlatılması gerektiğini söyledi.

Suriye’deki sivil Müslümanların öldürülmesinde Şiiliğin bir kolu olan Nusayrilere destekte etkin rol oynadığı gözlenen İran’ın Sünni Müslümanlara karşı yürüttüğü soykırım politikasında Rusya, Çin ve ABD ile işbirliği yaptığı biliniyor.

İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, Irak ve Afganistan’ın işgalinde ABD’ye yardım ettiklerini itiraf etmişti.

El Cedid Televizyonuna konuk olan Şii din adamı Muhammed El Hac Hasan, gelecek yıl Amerikan vatandaşlığını alacağını belirterek kendisine bir insan olarak saygı gösteren bir ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Daha sonra eline aldığı Amerikan bayrağını öpen Lübnanlı Şii Vaiz, ‘bu, bana yaşam hakkı tanıyan ülkenin bayrağıdır’ dedi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: