Suriye’nin İnşası Rus Şirketlerde

Suriye’nin İnşası Rus Şirketlerde
Mayıs 25 12:02 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Suriye’nin Rusya Büyükelçisi Riad Haddad Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumunda verdiği demeçte, Rus şirketlerinin Suriye’nin yeniden inşası için bir mutabakat anlaşması imzalayacağını söyledi.

Diplomat, “Bu forumda, Suriye’nin restorasyonu çerçevesinde işbirliği konusunda bir mutabakat imzalamak üzere Rus şirketlerinin temsilcileri ile görüşeceğiz” dedi.

Riad Haddad “Suriye, Rusya ile birlikte, terörizmle mücadele ediyor ve ülkemizi yeniden inşa etmek için de gerçek bir iş yapıyoruz” dedi.

Esed “Rus şirketlerinin yatırıma olan ilgisini daha fazla teşvik etmek için olası hamleleri” ve “ülkeyi yeniden inşa etme sürecine katılmayı” konuştuklarını söyledi.

Rusya’nın Suriye’deki varlığı hakkında konuşmak için çok erken olduğunu ifade etti.

“Bizim ülkelerimiz terörle mücadelede ittifakla bu mücadeleye devam edecek, zira topraklarımız teröristlerden özgür kalacak” dedi.

“Şimdi Rusya’nın Suriye’de ne kadar kalacağı hakkında konuşmanın zamanı değil” diye ekledi.

Haddad, “Sadece askeri faaliyetlerde değil, aynı zamanda ekonomi, ticaret ve diğer alanlarda da stratejik müttefikler olarak kalıyoruz” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov daha önce Moskova’nın Suriye’nin meşru otoriteleri ve Suriye halkının buna ihtiyacı olduğu sürece Rusya’nın bu ülkedeki varlığını sürdüreceğini söylemişti.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: