Taliban Sözcüsünden İslam Emirliği Manifestosu: Yeni Nesil Bizi Bilmez

Taliban Sözcüsünden İslam Emirliği Manifestosu: Yeni Nesil Bizi Bilmez
Nisan 16 21:47 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

İslam Emirliği Taliban Hareketi Sözcüsü Zebihullah Mücahid, Measac TV ile bir röportaj gerçekleştirdi. Taliban Sözcüsünün açıklamalarını güvenlik politikaları araştırmacıları için Türkçeleştirdik:

“Bismillahirrahmanirrahim,

Şunu netleştirmek isterim ki bizim savaşımız sadece ve saf bir şekilde İslam Şeriatını uygulamak içindir ve biz cihadımızı ülkemizde sebepsiz yere Afganistan’a saldırarak yüz binlerce masum Müslüman Afganı şehit eden, aralarında Amerikanın da bulunduğu yabancı güçlere karşı yapıyoruz.

Bu hal itibariyle İslam Emirliği, cihadını, geçen on yedi yıl boyunca Amerika’ya, müttefiklerine ve kukla düzene karşı yapmıştır. Milletimizi ve memleketimizi savunmak bizim dini, meşru ve ahlaki hakkımız ve bu aynı zamanda izzetin bir gereğidir.

Bugünkü yeni nesil, İslam dünyası ve özellikle de Batı dünyası Afganistan İslam Emirliğini ve bazı gerçeklerimizi bilmezler. Genel olarak medyada verilen izlenim, Afganistan İslam Emirliğinin bir terör örgütü olduğudur. Bu, yanlış bir izlenimdir, saptırmadır  ve kesinlikle hakikatin zıttıdır. Şunu netleştirmek isterim ki Afganistan İslam Emirliğinin hamiliğinde devam eden cihat, İslam kurallarıyla uyum halinde devam ediyor.

Mücahitlerimiz asla kadınlara, çocuklara, yaşlılara ve sıradan halka saldırmaz. Biz sadece Amerikan ordusuna ve müttefiklerine ve de işgal askerlerinin maşası haline gelen Kabil köle düzeninin çalışanlarıyla bize doğrudan savaş açmış olanlara saldırırız.

Afganistan İslam Emirliği asla hiç kimsenin ibadet yerine, okullara, hastanelere vb saldırmamıştır ve saldırmayacaktır da.

Böylesi bir yere saldırıp hedef gözetmeyen bir bombardımanla Kunduz’da iki yüz hafızı, alimi ve katılımcıyı şehit eden ve yaralayanlar tarihin en karanlık bölümlerine karanlık bir bölüm daha eklemiştir.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: