Taliban Tarafından Ateşkes Hakkında Bildiri

Taliban Tarafından Ateşkes Hakkında Bildiri
Haziran 09 22:24 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi Hükumet yetkililerinin yaptığı koşulsuz ateşkes kararına karşılık bir bildiri yayınladı;

Bismillahirahmanirrahim

Ülkemizin insanlarının bayram günlerine tam güven içinde girmeleri için, İslam Emirliği Mücahidleri aşağıdaki direktiflere sıkı sıkıya uymalıdır.

1 – Tüm Mücahidler, Bayramın birinci, ikinci ve üçüncü günlerinde yerel muhalefet güçlerine karşı tüm saldırı operasyonlarını durduracak, ancak Mücahidlere saldırılırsa en üst seviyede kendilerini savunmalıdırlar.

2 – Yabancı işgalciler yukarıdaki maddeden hariç tutulur. Onlara karşı operasyonlarınıza devam edin ve fırsat bulduğunuz her yerde onları hedef alın.

3 – Askeri Komisyon görevlileri ve il sorumluları, mahkumları cezaevlerinde suçlarına göre belirlemeli ve Mücahidlere karşı savaşmayacaklarını kabul etmeleri takdirde onları serbest bırakmalı.

4 – İslam Emirliği hapishanelerinde bulunan tüm mahkumlara, ister suçlu, ister siyasi olsunlar bayram kutlamaları için imkanlar sağlanmalı, aileleri ve sevdikleriyle görüşme yapılmalıdır.

5 – Mücahidler, hava saldırısı tehlikesinin olabileceği sivil alanlara katılmamalıdır, böylece insanlık dışı bombardımanlar düzenleyen işgalciler için bir mazeret olarak kullanılmasın.

Vesselam

Afganistan İslam Emirliği Lideri

 

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: