Taliban’dan Şeriat’ın Sesi Radyosuna Yönelik Saldırı Hakkında Açıklama

Taliban’dan Şeriat’ın Sesi Radyosuna Yönelik Saldırı Hakkında Açıklama
Haziran 12 15:26 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Gazni’deki bir radyo istasyonunun bombalanması hakkında resmi bir açıklama yayınladı.

‘İslam Emirliği Sözcüsünün Gazni’deki Şeriat’ın Sesi Radyosunun Bombalanmasına Karşı Tepkisi’ başlıklı açıklama Taliban’ın resmi sitesinden paylaşıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Amerikan işgal güçleri dün İslam Emirliğinin Gazni Vilayetindeki yerel radyo istasyonu Şeriat’ın Sesi’ne beş uçak kullanarak hava saldırısı düzenledi.

Bu hareketle Demokrasi ve İfade Özgürlüğü iddialarının gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu ve böylece muhaliflerinin görüşlerine, seslerine ve medyalarına kesinlikle saygılarının bulunmadığını gösterdiler. Onlar ‘ifade özgürlüğü’ sloganlarını sadece yabancı ülkelere kendi görüşlerini, kültürlerini ve sömürgeci ajandalarını dayatmak için kullanıyorlar.

Ülkemizde de aldatılmış bir takım simalar Amerika tarafından yaygarası koparılan ‘ifade özgürlüğü’ sloganlarının gerçek olduğuna inanıyor. Fakat şimdi yerel ve onlarınkine nispeten zayıf bir medya kanalı olan İslam Emirliğine bağlı Şeriat’ın Sesi, düşman için katlanılmaz olduğunu ve gelişmiş beş uçakla hedef alındığı ve de bombalandığı görüldü; bu İslam Emirliğinin düşmana kıyasla ne derece sabırlı, tahammülkar ve aynı zamanda rasyonel politika sahibi olduğunun bir örneğidir.

Afganların hepsi, işgalcilerin direkt yada dolaylı yollarla sahip olduğu medya kanallarının geçtiğimiz on yedi yıl boyunca Mücahit-karşıtı ve Afgan-karşıtı propaganda yaptığı gerçeğine fakat hiçbir medya kanalının Mücahit saldırısına uğramadığına tanıklık ediyor; çünkü onlar sonuçta bir medya kanalı olarak faaliyet gösteriyor.

Kendi prensiplerini (ifade özgürlüğünü) eleştiri sesini dinleyemedikleri için ve de İslam düşmanlıklarının sırf Şeriat ismini bile duyduklarında tahammül edemedikleri seviyeye ulaşmasından ve dahi barbarca davranışlara baş vurmayı seçtiklerinden dolayı çiğneyen düşmanımızın ne kadar da çürük ve aşağılık olduğunu şimdi tüm ülke fark etti.

Afgan milleti bir şeyi daha anlamalıdır: işgal güçleri memleketimizi, mukaddesatımızı ve hava sahamızı işgal etmekle aynı zamanda fikirsel olarak da işgal etmenin peşindeler; işte bu onların özgürlük peşindeki Mücahitlerin ve mukaddes Şeriatın kendi halkının kulaklarına ulaşmasına izin vermemelerinin nedenidir.

Buradaki medya müdafisi gruplar da Mücahitlerden defalarca haklarını ve düşman medyasının korunmasını istediklerinden dolayı meydan okunuyorlar. Şimdi bekleyip-görelim, düşmanın İslam Emirliğinin medyasına karşı bu apaçık saldırganlığını nasıl değerlendirecekler.

Düşman ve medya müdafisi gruplar, İslam Emirliği Mücahitlerinin düşmanın böylesi habis davranışlarına artık sessiz kalmayacağını ve medya kanallarımıza karşı böylesi bir adımın tekrar atılması halinde tepkimizin daha şiddetli olacağını bilmeliler.”

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi Sözcüsü

Zebihullah Mücahid

26/09/1439 H.

12/06/2018 M.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: