Taliban’nın ABD’nin Diyalog Mesajına Karşı Beyanı

Taliban’nın ABD’nin Diyalog Mesajına Karşı Beyanı
Şubat 27 07:30 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

ABD’nin Güney ve Orta Asya’dan Sorumlu Bakan Yardımcısı Alice Wells – ABD’nin Taliban için diyalog kapılarını açık tuttuğunu söyledi. Afganistan İslam Emirliği Siyasi Ofisi, bu konudaki politikasını aşağıdaki satırlarda beyan etmek istiyor:

Afganistan İslam Emirliği Siyasi Bürosu, Amerikalı yetkilileri, Afgan savaşına barışçıl bir çözüm getirmek için doğrudan İslam Emirliği Siyasi Ofisi ile görüşmeye çağırıyor.

Amerika, Afgan halkının meşru taleplerini kabul edip, kendi endişelerini ve sorunları İslam Emirliği’ne barışçıl bir yol aracılığıyla iletirse, çözüm bulmada yardımcı olacaktır.

İslam Emirliği Amerikan halkına ve kongrelerine, savaşın bizim seçimimiz olmadığını açıkça bize empoze edildiğini belirtir. Savaşı sona erdirmek için Afgan meselesinde barışçıl bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

Artık Amerika ve müttefikleri Afgan meselesinin askeri açıdan çözülemeyeceği konusunu anlamış olmalıdır.

Amerika bundan sonra Afganistan için savaş yerine barışçıl bir stratejiye odaklanmalıdır. Afganistan’da son on yedi yıldır tekrar tekrar denenen askeri stratejiler yalnızca savaşı yoğunlaştıracak ve sürdürecektir. Ve bu kimsenin yararına değildir.

Afganistan İslam Emirliği Siyasi Ofisi

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: