Tevbe Eden Afgan Polisleri Taliban’a Teslim Oldu

Tevbe Eden Afgan Polisleri Taliban’a Teslim Oldu
Nisan 03 20:33 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketinin yaptığı açıklamada Afgan Polis teşkilatından ve Erbekya’lı milislerden katılımlar olduğunu açıklandı.

Taliban, 40 kadar polisin ve Erbekya’lı milisin hatalarından tevbe ettiklerini ve Chinarto’nun farklı bölgelerinde Mücahidlere teslim olduklarını bildirdi.

Teslim olan Afgan Polisleri ve Erbekyalı milislerin 24 tüfek, 1 RPG roketatar, 1 tabanca, 1 iletişim telsizi, 20 mühimmat yeleği ve 2500 mermi ve diğer askeri ekipmanları Mücahidlere teslim ettiklerini belirtti.

Geçen haftalarda Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi’nin yaptığı açıklamaya göre 5 büyük köyün sakinleri desteklerini ilan etmişlerdi.

Pai Baisha, Ghali Zard Alia, Ghali Zard Safli, Godram ve Kharnaj Safli İslam Emirliği’nin rehberlik komisyonunun çabaları sonrasında Noor Ahmed ve aşiret büyükleri Mavlevi Abdul Hayy, Hac Nasrullah ve Farook İslam Emirliği Taliban Hareketi ile bir araya geldi.

Komutan Noor Ahmed 230’dan fazla ağır ve hafif silahı ve diğer bir çok ekipmanı teslim etti.

430 aileden oluşan köylüler, İslami Emirliği bayrağı altında hayatlarının son nefesine kadar destek olacaklarını belirtti.

Benzer şekilde, 300’den fazla aileyi kapsayan Kandakh bölge halkı, Taliban’a 200 ağır ve hafif silah teslim ederken Muhammed İshak ve Abdul Samad’ın önderliğinde desteğini açıkladı.

Birçok muhtarın yakın geçmişte ülke çapında Taliban’a katıldığını ve sayılarının günden güne arttığı aktarıldı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: