‘Trump Başkan Olmaya Ahlaken Uygun Değil’

‘Trump Başkan Olmaya Ahlaken Uygun Değil’
Nisan 16 12:32 2018

 

Asya’nın Sesi Haber merkezi

James Comey, ABD başkanının kadınlara ‘et parçası’ gibi davrandığını ve ‘adaletin engellenmesine dair bazı kanıtlar’ olduğunu söyledi.

FBI eski Direktörü James Comey,  geçen yıl işten atıldığından beri ilk televizyon röportajında ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlık için “ahlaken uygun” olmadığını  ve ​​kadınlara “et parçaları” gibi davrandığını belirtti.

ABC’nin 20/20 programına konuşan Comey, “Bu başkanın iddiaları, etrafındaki herkesi lekeleyecek ” dedi.

Comey’in televizyon röportajındaki açıklamaları, Salı günkü Yüksek Bağlılık kitabının yayınlanmasından önce geldi.

ABC’den George Stefanopoulos’la dört saatlik görüşmede Comey,  “Trump’ın başkan olmasının tıbben uygun olmadığını düşünüyorum, daha ziyade ahlakı başkan olmaya elverişi değil ” dedi.

Kadınlara et parçaları gibi davranan, büyük ve küçük konularla ilgili sürekli olarak yalan söyleyen ve Amerikan halkının buna inanması konusunda ısrar eden bir kişi, o kişi Birleşik Devletler Başkanı olmaya uygun değil dedi.

‘Adaletin engellenmesine dair bazı kanıtlar’

Comey, Hillary Clinton’ın özel bir e-posta sunucusu kullanıp kullanmadığına ilişkin bir soruşturmayı yeniden açtığından bu yana tartışmalara yol açtı. Barack Obama’nın ilk dönem başkanlığı sırasında ABD Dışişleri Bakanı, ulusal güvenliği tehlikeye attı dedi.

Clinton FBI’ın, Trump’ın seçilmesinden birkaç gün önce yeni e-postalar ortaya çıkardığını belirten bir mektubun açıklandığını söyledi.

Comey, Trump’ın Oval Ofisinden soruşturmayı bırakıp Özel Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’e soruşturması  konusunda yardım istemesinin, ABD başkanının adaleti engellediği sorusuna “kesinlikle bir kanıt” olduğunu söyledi.

Flynn  geçen yıl görevinden alınmıştı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: