Trump Kabinesinin Harcamalarına İsraf Tepkisi

Trump Kabinesinin Harcamalarına İsraf Tepkisi
Nisan 17 09:09 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

ABD Hükumet Gözlemcileri, Trump Kabinesinin iki üyesini geçtiğimiz yıl boyunca yaptıkları harcamalar nedeniyle sert biçimde eleştirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Hükumet Sayıştayı, Çevre Koruma Kurumunun müdürleri Scott Pruitt’e ses geçirmez telefon odası yapmak için 43.000 dolar alarak kanunları çiğnediğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu da İçişleri Bakanı Ryan Zinke’nin Haziran ayında hokey oyuncularına yaptığı konuşmanın ardından gereksiz bir carter uçuşu satın aldığını ve bunun Amerikalı vergi mükelleflerine 12.000 dolara mal olduğunu kaydetti.

Donald Trump, yürüttüğü seçim kampanyasından itibaren alışıldık ABD’li Başkan profilinin dışında kaldığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

Trump karşıtları, Başkanın küstah bir iş adamı gibi hareket ettiği görüşünde.

Sağlık Bakanı Tom Price da özellikle uçuşlarında müsrif davranışlar sergilediği gerekçesiyle istifa ettirilerek koltuğu el değiştirmişti.

Pruitt ve Zinke Trump’ın kabinenin en üretken iki üyesi olarak biliniyor.

İstatistiklere göre önceki Başkan Barack Obama, 8 yıl boyunca seyahat harcamalarına 97 milyon dolar harcarken, Donald Trump, göreve geldikten sonra ilk bir ayda 10 milyon dolar harcandı.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: