Trump, Suriye İçin Akıllı Füzelerin Hazırlanmasını İstedi

Trump, Suriye İçin Akıllı Füzelerin Hazırlanmasını İstedi
Nisan 11 18:36 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump Rusya’ya, Duma’da düzenlenen kimyasal saldırının ardından akıllı füze saldırılarına hazırlanmasını söyledi.

Trump tweet’de, Beşar Esed’e verdiği destekten dolayı Rusya’ya, halkını kimyasal gazla öldüren hayvan ile ortak olmamalı” dedi.

ABD ve birçok Avrupa ülkesi, Duma kasabasına yönelik kimyasal silah saldırısına yanıt olarak, Suriye rejimine ve ana müttefiki olan Rusya’ya karşı askeri harekat kullanma tehdidinde bulundu.

Cumartesi günkü Doğu Guta saldırısı, aktivistlere ve yerel sağlık görevlilerine göre çoğu kadın ve çocuk düzinelerce insanı öldürdü.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye ve Rusya ile ilgili tweetlerinin ardından açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ”Dünyadaki durum endişe verici, sağduyunun galip gelmesini umuyoruz” mesajını verdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya’ya ilişkin açıklamaları Pentagon’a soruldu. Pentagon Sözcüsü Eric Pahon tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Trump’ın tweet’lerini bize değil, Beyaz Saray’a sorun” denildi.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: