TSK İle PKK Arasında Şiddetli Çatışma

TSK İle PKK Arasında Şiddetli Çatışma
Mart 01 21:31 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK, Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı Kapsamında Hac Bilal Köyü Kel Tepe bölgesinde PYD/PKK unsurlarıyla çatıştı.

Tünelden sızmaya çalışarak beraberindeki ağır silahlarla JÖH ve PÖH birliklerine saldıran PKK’lı unsurlara verilen karşılıkta 23 militan öldürüldü.

Çatışmada TSK’nın da kayıp verdiğini bildiren kaynaklar, yaralıların ise Hatay’a getirildiğini belirtti. Yaralı askerler tedavi altına alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK, PKK’lıların hareket alanını d içine alan bölgeyi bombalıyor. Çatışmanın ardından bölgeye takviye birliklerin sevk edildiği de bölgeden gelen haberler arasında.

PYD/PKK’lı unsurları etkisiz hale getiren güvenlik güçlerinin ele geçirmek için ilerlediği Kel Tepe bölgesinde bulunan tünellerden 80-100 kişilik terörist grubu çıktı.

Tünellerden çıkan terörist militanlar, ellerindeki ağır silahlarla PÖH, JÖH ve koruculardan oluşan timlere saldırmaya başladı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmada en az 23 militan öldürüldü.

Şiddetli çatışmalarda takviye birlik olarak bölgeye gelen bir ATAK helikopteri de hedef aldı. Helikopterin geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi.

TSK’ya ait savaş uçaklarının gelerek PYD/PKK’lı unsurların bulunduğu tepeyi bombaladığını aktaran kaynaklar, 41. Gününe giren Zeytin Dalı Harekatında ölen PYD/PKK’lıların sayısının 2 bin 222 olduğunu duyurdu.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: