Türk Uçakları, Rejim Yanlısı Militanları 3. Kez Vurdu

Türk Uçakları, Rejim Yanlısı Militanları 3. Kez Vurdu
Mart 03 11:39 2018

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Türk jetlerinin Afrin’de Suriye rejimine bağlı güçleri vurduğu ve 36 kişinin öldüğünü öne sürdü. Gözlemevi, bunun 48 saat içinde Şam milislerine yönelik üçüncü operasyon olduğunu belirtti.

Londra merkezli Gözlemevi, Türk jetlerinin gerçekleştirdiği operasyonun Afrin’in kuzeybatısında yer alan bir kampı hedef aldığını söylerken, bunun Türk jetlerinin 48 saat içerisinde rejim yanlısı güçlere karşı gerçekleştirdiği üçüncü hava saldırısı olduğunu bildirdi.

Terör örgütü YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Türk jetlerinin Suriye rejimine bağlı “Halk Güçleri”nin elinde olan hedefleri Cumartesi sabahı beş saat süreyle vurduğunu duyurdu.

“Halk Güçleri” olarak tanımlanan Şam yanlısı birlikler Türk ordusuna karşı savaşmak için geçtiğimiz hafta Afrin’e gitmişti. Türkiye, militanları Afrin’e girmeden önce vurulduğunu ve konvoyun geri döndüğünü açıklamıştı.

Türkiye, 20 Ocak’tan bu yanan Suriye’nin Afrin bölgesine “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında operasyon düzenleyerek bu bölgeden terör örgütü YPG unsurlarını çıkartmak istiyor.

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: