Türkistan İslam Partisinde Görev Değişikliği

Türkistan İslam Partisinde Görev Değişikliği
Şubat 25 11:19 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Türkistan İslam Partisi’nde görev değişikliği yapıldı. Örgütün Suriye genel emirliğine Afganistan’dan gelen Ebu Ömer Türkistani getirildi.

Afganistan, Suriye, Doğu Türkistan ve Çin’de faaliyet gösteren Türkistan İslam Partisi, Afganistan İslam Emirliğine biatlı.

Türkistan İslam Partisine yakın kaynaklar, Ebu Ömer Türkistani’nin 10 yılı aşkın süredir örgütün Afganistan’daki kolunda farklı görevlerde yer aldığını yazdı.

Afganistan merkez askeri kampında görev yapan Ebu Ömer Türkistani’nin ABD öncülüğündeki yabancı güçlere karşı savaşması için binlerce Uygur Türkünü ve Taliban üyesini eğittiği belirtildi.

Türkistan İslam Partisinin Suriye kolunun askeri emirliğine de Ebu Muhammed Türkistani atandı. Afganistan’da yabancı güçlere karşı çok sayıda operasyon yönetmiş Ebu Muhammed Türkistani’nin savaş taktikleri konusunda uzman olduğu kaydedildi.

Doğu Türkistan Bülteni, Türkistan İslam Partisinin yapılan yeni görev atamaları ile Suriye’deki Muhalifler aleyhine gidişin tersine çevrilebileceği yönündeki umutları güçlendirdiğini yazdı.

Doğu Türkistanlı Müslüman Uygur Türkleri ve Türkistan İslam Partisi hakkında hazırladığı etkin haberlerle tanınan Doğu Türkistan Bülteni, cihat yanlılarına seslenerek Türkistan İslam Partisi ile kurulacak ilişkilerin yalnızca yeni yönetim aracılığıyla gerçekleştirilebileceğini ilan etti.

___________

İlgili Haber:

ABD, 4 Gün Boyunca Taliban Kontrolündeki Türkistan İslam Partisi Kamplarını Vurdu

Türkistan İslam Partisinden ‘Cihada Ortak Ol’ Kampanyası

Türkistan İslam Partisi, Çin Hapishanesinde Hayatını Kaybeden İlim Adamı İçin Suriye’de Cenaze Programı Düzenledi

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: