Usame Bin Ladin’in Amerika’yı Krize Sokma Planı Neydi?

Usame Bin Ladin’in Amerika’yı Krize Sokma Planı Neydi?
Mayıs 15 14:29 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

El Kaide kurucu lideri Usame Bin Ladin’in Abbottabad’daki evine Mayıs 2011’de düzenlenen operasyonla ele geçirilen Bin Ladin’e ait özel belgeler yayınlandı.

Bir kısmı daha önce yayınlanan ‘Bin Ladin Belgelerinin’ yazı, resim ve bilgisayar verilerinden oluşan yüz binlerce parçalık yeni bölümü paylaşıldı.

Bazı belgelerin hassaslığı nedeniyle halen paylaşılmadığı belirtilirken Asya’nın Sesi Haber Merkezi, önceki bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de yer alan önemli belgeleri okurları için Türkçeleştiriyor.

Usame Bin Ladin’in örgütün en önemli dini ve siyasi liderlerinden biri olarak kabul edilen Atiyetullah El Libi’ye yazdığı mektup, Amerikalı yetkililer tarafından SOCOM-2012-0000019 numarasıyla kodlanmış.

Bin Ladin’in ABD’yi kaosa sürüklemek için hazırladığı plan söz konusu mektupla birlikte ortaya çıktı:

Usame Bin Ladin’in takriben 2010 ortaları yada sonlarında Atiyetullaj El Libi’ya yazdığı mektup:

“Şeyh Said’den (Allah O’na rahmet etsin) İlyas kardeşi biri Pakistan’da diğeri Afganistan’daki Bagram bölgesinde olmak üzere Obama yada Petraeus’un Afganistan yahut Pakistan ziyaretlerini gözetleme ve en azından bunlardan birinin uçağına operasyon düzenleme göreviyle iki grup hazırlamakla görevlendirmesini istemiştim.

Eğer bu ziyaret, Başkan Yardımcısı Biden, veya Savunma Bakanı Gates yada Birleşik Kuvvetler Başkanı Mullen yahut Obama’nın Afganistan ve Pakistan Özel Elçisi Holbrook ve benzerleri tarafından yapılırsa hedef alınmasınlar.

İki grup da Obama ve Petraeus için tarassuta devam etsinler. Bu ikisine (Obama ve Petraeus) odaklanılmasının nedeni, Obama’nın küfrün başı olması ve öldürülmesinin Biden’ın onun görev süresinin geri kalanında Amerikan başkanlığını otomatik olarak üstleneceği anlamına gelmesidir.

Ve aralarında da kabul edildiği gibi Biden, bu görev için tam hazır değil ki bu durum da Amerika’yı bir krize sokacaktır.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: