Yüzlerce Askeri Danışmanın Konuşlandırılması Ne Anlama Geliyor? Savaş Mı Yoksa Barış Mı?

Yüzlerce Askeri Danışmanın Konuşlandırılması Ne Anlama Geliyor? Savaş Mı Yoksa Barış Mı?
Mart 06 15:59 2018

 

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi ABD ve Afganistan hükumetinin yapmış olduğu açıklamaların ve eylemlerinin çelişkisi hakkında beyanat yayınladı:

“Kabil rejimi tarafından barış ve müzakere çağrısı yapılmasının yanı sıra, yüzlerce Amerikalı askeri danışman ve birliğin Afganistan’a gelmesi, kukla rejimini destekleyeceklerine kanıttır.

17 yıllık savaşta Amerikan kuvvetleri, Afganistan’da ciddi kayıplar verdi ve uluslararası arenada ABD’nin yenilgiye uğradığı tartışılıyor, Pentagon ve Beyaz Saray ise kamuoyunu manipüle etmeye devam ediyor.

Bu zamana kadar, kukla hükumetin arkasında durduklarını gösterdiler, rejime ekonomik ve askeri yardımı artırdılar, hava bombardımanını kukla rejimini desteklemek amacıyla yaptıklarını kanıtladılar. Afgan semalarında B52 uçaklar ile uçuş sayısını ve yoğun bombardımanı artıracaklarını söylediler.

800 kişilik askeri danışman gönderilmesi Afganistan’daki savaşı kaybettiklerini gizlemek içindir.

İstilacıların kuklaları tarafından yapılan bu barış çağrıları, yenilgilerini Afganistan’daki siyasi ve askeri alanda gizlemektir.

Afganistan İslam Emirliğince ülkenin değişik yerlerinde Mücahidler tarafından gerçekleştirilen büyük askeri operasyonlarda, Kabil’deki Intercontinental Oteli’ne yapılan saldırıda birçok Amerikalı ve yabancı istilacı öldürüldü ve ardından Amerikan halkına bildiri yayınlandı.

Amerikalılar Kabil rejimine, yaşadıkları kayıplar yüzünden barış ve müzakereleri başlatma emrini verdi ve yenilgilerini telafi etmek için rejime barış görüşmelerini talep etmeleri için eş zamanlı olarak propaganda da başlatıldı.

Afganistan’a yüzlerce danışman geldi Amerikan istilacıları, sürekli olarak karşılaştıkları askeri ve siyasi arenadaki yenilgisini telafi etmek için bunu yapıyor.

Afganlar, Amerikan istilacılarının ve kölelerinin, Afganistan’da barış ve güvenlik planları hakkında tam olarak bir bilgiye sahip değil.

Amerikalılar Afganistan’daki savaşa son vermek istiyorlarsa ve çıkarlarını korumak için uzun vadeli bir stratejiye sahip değillerse, Afganistan’a askeri danışmanlar ve askerler göndermenin anlamı nedir?

Binlerce işgalci Afganistan topraklarını ve hava alanını gasp etti, Amerikalıların barış istediğini kim bilebilir? Hiç kimse böyle bir öneriyi ciddiye alamaz.

Binlerce işgalcinin varlığı ve barış çağrıları mantık ve akıl ile tamamen çelişiyor.”

 

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: