Zeytin Dalı Harekatında Hilal Oluştu

Zeytin Dalı Harekatında Hilal Oluştu
Şubat 26 06:01 2018

Zeytin Dalı Harekatı’nın 37’inci gününde, TSK’dan yapılan açıklamada toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2021’e yükseldiği bildirildi.

Devam eden harekatta TSK ve ÖSO Umranlı, Meydan Ekbe, Bendirek, Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini terör örgütünden temizledi. Böylece Racu-Bülbül hattı birleşmiş oldu. Zeytin Dalı Harekatı’nda, operasyonun birinci ayağının tamamlandığı iddia edildi. Kilis ve Hatay hattından gelen tüm askerler birleşti ve hilal oluştu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de terör örgütü PYD/PKK’nın işgal ettiği bölgelere yönelik 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 37’nci gününde devam ediyor.

Harekatta hava ve karar operasyonları sürerken, TSK’dan bugün yapılan açıklama ile harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 21’e yükseldiği bildirildi.

3 KÖYE ZEYTİN DALI

ÖSO ve TSK Umranlı, Merkez Ekbez ve Bendirek köylerinin terör örgütünden temizledi.

BEŞ KÖY DAHA TEMİZLENDİ

Öte yandan TSK ve ÖSO Afrin’in Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini teröristlerden arındırdı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK işgalindeki Afrin’de biri belde merkezi, 80’i köy, 6’sı köy altı yerleşim ve 20’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 109 noktayı örgütten kurtardı.

TERÖR HEDEFLERİ ATEŞ ALTINDA

Sisli havayı fırsat bilen teröristlerin sızma girişiminde bulunabileceği bölgeler ateş altına alınırken, terör alanları da uçak ve ateş destek vasıtalarıyla baskı ateşi altına alınıyor.

AFRİN’DE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞME

YPG’li teröristlerden temizlenen son 5 köy  kritik konumda. Terör örgütü YPG’nin daha önce Kilis boyuncu Türkiye sınırı ile bağlantısı kesilmişti.

Kuzeyde sadece Gaziantep ile Kilis il sınırlarının buluştuğu noktada (Gülbaba batısı) yaklaşık 5 kilometrelik bir alan PYD/PKK’nın denetimindeydi. Güneyde ise Cinderes ile Raco arasında ise 5 kilometrelik bir hatta teröristler bulunuyordu.

18-02/25/hat.png

  Bu yaziya ait etiketler:
  Kategoriler: